Blog

Pre príjemné chvíle na záhrade

Ľudia trávia veľa svojho voľného času na svojich záhradách alebo terasách. Stretávajú sa tam s priateľmi, rodinnými známymi alebo si užívajú romantické chvíle vo dvojici :). Preto je dobre mať k dispozícii sedenie, ktoré znesie aj tú najväčšiu party roka, ale zároveň Vám vytvorí pohodlie pri sledovaní nočnej oblohy.

Toskánsky štýl spája vidiek a antické prvky do jedného celku. Na ľudí pôsobí starším a súčasne aj pohodlným dojmom, čím vytvára pocit, že v dome sa naozaj žije. Charakteristický je najmä rustikálnymi vidieckymi sídlami s rozpadajúcimi sa kamennými múrmi . Príjemná pokojná atmosféra je všade, dokonca vyžaruje aj zo zariadenia.

Pri vyrábaní záhradného nábytku je potrebné brať ohľad na viacero faktorov. Výber vhodnej dreviny je prvým veľmi dôležitým kritériom, ktoré priamo ovplyvňuje životnosť nábytku. Medzi najtrvácnejšie a najodolnejšie dreviny používané na exteriérový nábytok patrí teakové drevo. Teak je vhodný najmä kvôli tomu, že ho nie je potrebné povrchovo upravovať, svoju daň si však berie vyššou cenou. Z našich európskych drevín si môžeme vybrať z dvoch základných skupín tvrdé alebo mäkké dreviny. Medzi najpoužívanejšie mäkké patria borovica a smrek. Ich veľkou prednosťou je cena, dostupnosť a vhodnosť pre povrchové úpravy. Majú však aj nevýhodu, ktorou je rýchlejšie opotrebenie kvôli už spomínanej nižšej tvrdosti. Ak ale nebudete každý víkend k sebe pozývať za autobus futbalových fanúšikov, nábytok vám vydrží dostatočne dlho :). O niečo vhodnejšie je použiť tvrdé dreviny, medzi ktoré patria najmä dub, buk, jaseň, agát. Sú odolnejšie voči mechanickému poškodeniu, a aj poveternostným podmienkam.

 

 

Na výrobu tohto nábytku sme zvolili jaseňové drevo, nielen kvôli jeho tvrdosti a dobrým vlastnostiam, ale aj pre prirodzenú svetlosť, ktorá pomohla pri povrchovej úprave bielou farbou, čím bol dosiahnutý požadovaný efekt toskánskeho štýlu. Povrch každého dielca bol pred zmontovaním škrabaný, aby sme dosiahli jemný reliéf.

 

 

Po vytvrdnutí prvej bielej vrstvy bolo všetko jemne prebrúsené, kvôli vytvoreniu patiny. Na tento povrch sme následne naniesli ďalšie dve vrstvy vrchnej lazúry, aby nábytok bol dostatočne chránený. Pri výrobe sme výšku sedenia na lavici aj kreslách znížili na prianie zákazníka z bežne používaných 45 cm na 35 cm, aby to nebolo také „stoličkové sedenie“. Spoločným prvkom zariadenia je decentné prekríženie vytvorené preplátovaním. Na kreslách a lavici slúži ako operadlo, pri skrinke zabraňuje prepadaniu predmetov uložených pod vrchnou doskou.

 

 

Použitím jaseňového dreva s bielou farbou následne patinovanou a rovinnými tvarmi sme vytvorili decentný záhradný nábytok na terasu domu.

Počet zobrazení: 8458